Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Šperk byl přidán do oblíbených
Hledat

5 aktuálně nejpopulárnějších drahokamů

5 aktuálně nejpopulárnějších drahokamů

Uvažujete nad koupí jedinečného šperku se znamenitým a jedinečným kamenem? Volte kvalitní drahokam a ukažte tak svou náklonnost Vašim blízkým.

Kategorie: Šperky

1. Čirý DIAMANT – nesmrtelná klasika doslova a do písmene. Diamant je populární pro svou zářivě čirou barvu a odolnost, a právě tyto dva aspekty z něj dělají nejpopulárnější kámen napříč celým světem. Bílá resp. průhledná barva je neutrální a tak je možné diamantový šperk kombinovat s jakoukoliv jinou barvou.
Motto: Diamantem jsou věčné

2. Červený RUBÍN – je velmi výrazný a prestižní typ kamene. Jeho popularita je dána především výraznou červenou barvou, která už z dálky poutá pozornost. Červený kámen symbolizuje nehynoucí sílu lásky, pozitivní sílu života, oheň čistoty nebo třeba i proměny. Často je tomuto kamenu připisována magická moc, takže každá správná čarodějka by aspoň jeden měla mít :)
Motto: Síla ohně

3. Modrý SAFÍR – safír jako takový patří dlouhodobě mezi 5 nejpopulárnějších drahokamů a zvláště jeho modrá varianta, kterou proslavilo velké množství známých celebrit. Která dívka by zapomněla na nádherný zásnubní prsten princezny Diany (nyní ho nosí Kate Middleton) s modrým safírem…? :) Pokud je takový kámen vhodný pro členy královské rodiny, tak je jasné, jak moc prestižní a populární tento kámen je mezi lidmi.
Motto: Každá může být princezna

4. Zelený SMARAGD – oblíbenost tohoto kamene se táhne jako nit napříč celou historií lidstva a vypadá to, že tuto nit jen tak někdo nepřetrhne. Smaragdy sebou vždy nesou auru určité magičnosti, proto jsou velmi často k vidění při zobrazování božstev a nadpřirozena. Například Egypťané věřili, že smaragdy představují znovuzrození a plodnost, což v mnoha kulturách znamená nesmrtelnost. A opět je to kámen který milují celebrity… Jackie Kennedy by mohla vyprávět…
Motto: Zelená je radost

5. Fialový AMETYST – nejde nemilovat tento drahokam, který byl svého čas považovaný za vzácnější než diamant. Jeho barva je natolik mystická, že nutí svého majitele k neustálému pozorování, zkoumání a opětovnému zamilování do jeho krásy. Ametyst představuje hlubokou lásku, štěstí, sebevědomí a bohatství… Ještě Vás překvapuje jeho popularita? ;)
Motto: Láska na první pohled

Článek přečten: 1909×