Menu
Podpora 777 441 144 (Po-Pá 10:00-19:00)
0
  • Šperk byl přidán do oblíbených
Hledat

Materiály šperků

Jaký je Váš oblíbený materiál šperků? Zastáváme názor, že šperk by měl být z drahého kovu tzn. ze zlata případně stříbra. I když v poslední době se na trh dostávají i velmi krásné šperky ocelové případně i bižuterie. Je to tedy otázka spíše osobního vkusu a peněženky, který šperk si pro svou ozdobu zvolíte. Níže Vám přinášíme pár informací o materiálech šperků Brilaska.

Zlato

Chcete šperky, které mají skutečnou hodnotu? To beze sporu šperky ze zlata splňují. Pokud si přejete opravdu skvostný šperk, můžeme jej osadit brilianty, které šperku dodají neodolatelný třpyt a šarm stejně jako pocit luxusu a hodnoty na celý život.

Ryzost zlatých šperků je stvrzena puncem, kterým je označen každý šperk. Nejčasteji se jedná o 14-ti karátové zlato (označení 585/1000). Více o puncovních značkách a ryzosti šperků se dozvíte zde

Jak to, že je zlato bílé/červené?

Ryzí zlato má žlutou barvu. Jiné barvy zlata dosahujeme pomocí příměsí. Existují stovky různých slitin, ale obecně lze říci, že příměsí bílých kovů jako palladium, mangan či nikl dosahujeme barvy bílé a příměsí měďi dosahujeme barvy červené. Ryzost červeného, bílého, žlutého zlata je však samozřejmě zachována.

Bílé zlato:

Nejprodávanejšími šperky jsou šperky z bílého zlata, které jsou opatřeny vrstvou rhodia, která dodává nejen krásný lesk, ale také prsteny chrání proti oděru. Výhodou bílého zlata je, že se skvěle hodí ke stříbrným šperkům, které jsou také velmi oblíbené.

Žluté zlato:

Klasika ze žlutého zlata se pořád najde své oblíbence. Jeden z důvodů proč klienti volí šperky ze žlutého zlata je, že již nosí další šperky či snubní prsteny ze žlutého zlata a chtějí aby jim prsteny ladily. Některým párům se prostě a jednouše jen líbí žlutá barva zlata. K některé pleti a barevnému typu ženy jde prostě žluté zlato líp.

Kombinované zlato:

Čím dál více obdivu sklízí kombinované zlato ve variaci červená-bílá nebo žlutá-bílá. Poptávka po kombinovaných špercích stále roste a jeví se to v průběhu poslendích let jako nastupující trend, který bude mít delšího trvání, tedy žádný krátkodobý úlet. Není se co divit, kombinované šperky vypadají exkluzivněji a jde je také kombinovat i s oběma barvami zlata či šperky stříbrnými tzn. že je v klidu nakombinujete i se svými současnými šperky.

Stříbro:

Stříbrné šperky mohou být cenově přijatelnou alternativou pro ty, kteří do šperků nechtějí tolik investovat. Stříbro vypadá velmi podobně jako bílé zlato. Stříbro je měkčím materiálem, což není příznivá vlastnost z hlediska odolnosti proti oděru. Nicméně u náušnic či přívěsků nejsou šperky oděru vystaveny tolik jako například prsteny, takže není až tak čeho se obávat a tuto krásnou a levnější variantu můžeme doporučit. Obzvláště stříbrné šperky v kombinaci s pravými kameny jako topazy, ametysty či citríny mají opravdu duši unikátních šperků. Stříbrné šperky musí být také označeny puncem, naše šperky jsou vyrobeny ze stříbra ryzosti 925/1000.

Rhodium:

Je dobrým zvykem posledních let stříbrné šperky povrchově upravovat drahým rhodiem, které nejenže šperku propůjčí krásně kovově stříbrný vzhled, ale také jeho povrch učiní tvrdším vůči mechanickému oděru a téměř imunním vůči oxidaci (černání) šperků, s kterou stříbro občas zápasí.